2 tipo diabetas yra sudėtinga lėtinė liga, kuria sergant organizmas negali pasigaminti pakankamai insulino arba jį vartoti efektyviai. 2 tipo diabetu sergančius žmones reikia gydyti, kad būtų galima kontroliuoti insulino ir cukraus kiekį kraujyje.
Insulinas yra kasos gaminamas hormonas, kontroliuojantis gliukozės kiekį kraujyje. Per mažas insulino kiekis reiškia, kad organizmas negali pasiimti su maistu gaunamos gliukozės. Taip nutikus gliukozės kiekis kraujyje pakyla, o laikui bėgant šis padidėjimas gali pažeisti kraujagysles ir sumažinti deguonies bei maistingųjų medžiagų prisotinto kraujo tiekimą į organus ir nervus.
2 tipo diabetu sergantiems žmonėms, kurių organizmas gerai nereaguoja į insuliną arba yra jam atsparus, gali prireikti gydymo, kad jų organizmas geriau apdorotų gliukozę. Tai gali padėti išvengti ilgalaikių komplikacijų.
Kasdien stengiamės pagerinti 2 tipo diabetu sergančių žmonių gydymo galimybes. Nuo veiksmingesnių vaistų iki jų vartojimo būdo – nepaliekame jokių neišspręstų klausimų.
Mūsų mokslininkai dirba paprastu tikslu – sužinoti apie nepatenkintus lėtinių ligų gydymo poreikius ir rasti jiems naujus gydymo sprendimus. Viena iš šių idėjų yra 2 tipo diabeto gydymo patobulinimas nuo injekcijų pereinant prie tablečių.
Šio tikslo siekiama jau daug metų, tačiau sunkumų kyla su organizmo virškinimo sistema. Prarijus tokius biologinius vaistus kaip insulinas, organizmas juos skaido fermentais taip, kaip skaido maistą. Turėjome rasti būdą, kaip biologiniai vaistai galėtų nepažeisti pereiti pro virškinimo sistemą ir patekti į kraują.
Neseniai mums tai pavyko ir parodėme, kad sintetinę į gliukagoną panašaus peptido-1 (GLP-1) hormono versiją galima išgerti kaip tabletę. Hormonas GLP-1 natūraliai gaminamas žarnyne ir išsiskiria reaguojant į maistą. Išsiskyręs GLP-1 skatina insulino gamybą kasoje, o tai savo ruožtu mažina gliukozės kiekį kraujyje.
Tai yra pirmasis pasaulyje geriamasis GLP-1 receptorių agonisto vaistas nuo 2 tipo diabeto. Tikimės, kad ilgai netruks, kol galėsime pasiūlyti daugiau geriamųjų vaistų, ne tik nuo diabeto, bet ir nuo kitų mūsų tiriamų sunkių lėtinių ligų.
Beveik 100 metų vis atrandame naujų insulino injekcijos būdų. Tai skatina mūsų įsipareigojimas, kuo paprasčiau ir patogiau vartoti vaistus.
Pradedame nuo 2 tipo diabetu sergančių žmonių – išklausome, kaip jiems sekasi patiems vartoti vaistus ir bandome išsiaiškinti, kaip gydymą padaryti saugesnį ir paprastesnį.
Taikome mokslinius metodus nuo antropologijos iki biochemijos, kad pateiktume duomenis ir nurodytume kryptį savo tyrimų ir inžinerijos pajėgoms, bei sukauptume patirtį.
Šiuo metu tiriame šias 2 tipo diabeto sritis: